Albin Kurti, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër ka thënë se një nga vendimet e tij më të rëndësishme që do ta bënte si shef i Qeverisë janë a

 • Televizyon sunucuna program öncesi bıçaklı saldırı ...
 • Indeksonline.net
 • Haradinaj: Kosova duhet ta ruaj tregun deri në njohje nga ...
 • Gezuar 2016: Sovran Olluri - Fluturo moj flutur
 • Televizyon sunucuna program öncesi bıçaklı saldırı ...

  Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz? Tüm son aramalar silinecek Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dje ka vizituar Serbinë ku edhe është takuar me presidentin Aleksandar Vuçiq. Vuçiq gjatë konferencës së përbashkët me Putin ka folur për dialogun me Kosovën ku edhe ka deklaruar se “pa Rusinë nuk do të ketë asnjë zgjidhje me Kosovën”. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, duke komentuar këtë vizitë ka …

  Opinion - Kosova, 10 vjet pavaresi! (19 shkurt 2018 ...

  Do you want to remove all your recent searches? All recent searches will be deleted Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në samitin e Procesin të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore që po mbahet në Sarajevë i ka bërë thirrje Bosnjë dhe Hercegovinë që ta njohë realitetin se Kosova është shtet i pavarur dhe sovran. Kreu i shtetit shqiptar po merr pjesë në samit pasi kryeministri shqiptar Edi Rama vendosi të solidaritet …

  Ndrecaj: Procesi ishte i padrejtë, pati ndërhyrje nga Shqipëria - 01.04.2019 - Klan Kosova

  This video is unavailable. Watch Queue Queue. Watch Queue Queue Bisedat që i pati këtë javë Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian (BE), Johannes Hahn me zyrtarët në Prishtinë dhe Beograd, nuk kanë sjellur rezultatet, gjegjësisht lëshimin pe nga njëra apo ana tjetër, me qëllim të tërheqjes së vendimit mbi vënien e taksave në importin e produkteve nga Serbia dhe nga ana tjetër, për vazhdimin … Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka mbajtur konferencën e tij të fundit për këtë vit. I pyetur për iniciativën e Mini Shengenit, Thaçi tha se ka refuzuar pjesëmarrjen në samitin e Ohrit dhe Tiranës për shkak se Kosova është injoruar në samitin e Novi-Sadit, njofton Klan Kosova.

  Kosova - Wikipedia

  Kosova (historikisht ... deri në 2008. Më 17 shkurt 2008, Kosova u shpall shtet i pavarur dhe sovran dhe deri më tani është njohur nga 112vende në mbarë botën, ... Radiotelevizioni 21, KohaVision dhe Klan Kosova. Veç tyre, ka edhe një numër televizionesh vendore e kombëtare që transmetojnë përmes sistemeve kabllore. “Me rastin e nismës së presidentit Vuçiç për të nisur një debat të madh publik për këtë çështje të ndjeshme në Serbi, është shumë i mirëpritur. Kjo tregon guxim dhe realizëm”, tha ai, raportojnë mediat serbe, transmeton Klan Kosova.

  Opinion - Vjosa Osmani - Tv Klan

  Tv Klan Opinion - Vjosa Osmani Opinion. Emisioni “Opinion” është zhvendosur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Kosovë, atje ku gazetari Blendi Fevziu realizoi një intervistë me kandidaten për Kryeministre të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani. Eni Çobani: Sherri i dy grave në ekran, njerëzit po nuk mbajnë më. Sherri live mes dy femrave në “TV Klan” ka shkaktuar shumë polemika. Por hyrja e tyre iu është ndaluar nga autoritetet kosovare, njofton Klan Kosova. Këtë për media e ka konfirmuar këshilltari i ministrit të Jashtëm të Kosovës, Jetlir Zyberaj, i cili tha se kërkesa e Vulinit është refuzuar “sepse qëllimi i tij është provokimi kundër Kosovës”.

  Samiti në Paris, shpresë e re për vazhdimin e dialogut ...

  “Kur e kam marr detyrën Kosova e kishte dorëzuar vendimmarrjen e vet tek të huajt, krejt temat kryesore tonat të këtij vendi për me vendos. Por, ishin parapa që me u vendos në tavolinë, dialog. Ne si shtet sovran i kishim çuar këto vendime në tavolinë te Mogherini, Vučić-i, në këtë rast edhe presidenti ynë. Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë se Serbia e din mirë se pa njohur pavarësinë e Kosovës nuk mund ta përmbushë kushtin për fqinjësi të mirë. “Bashkimi Evropian bën vlerësimin e gjendjes, për problemet që ka krijuar Serbia. Po ashtu është edhe më e gjerë kërkesa në kapitullin 35 që t’i normalizojë marrëdhëniet me fqinjësore me Kosovë. E ky kapitull ...

  Indeksonline.net

  Çdo raportim është anonim dhe shtjellohet me kujdes nga stafi i IndeksOnline. Nëse keni informata shtesë në lidhje me rastin ju mund të na shkruani edhe ne [email protected] Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Kajli Skot, ka theksuar se Uashingtoni dëshiron që Kosova të heq tarifat për mallrat nga Serbia dhe nga Bosnjë e Hercegovina si kusht për rifillimin e dialogut mes Prishtinës e Beogradit.

  dasma shqiptare 2018 - sovran & blearta show

  Blearta dhe Sovrani me Artistat profesional nga Ansambli Shota. Per gjdo Information per valltar ju lutem na kontaktoni ne Instagram. Një ushtar rus ka vrarë tetë ushtarë të tjerë dhe ka plagosur dy të tjerë. Ngjarja ndodhi në fshatin Gorny, jo shumë larg nga qyteti Chita. Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Mbrojtjes e Rusisë. Sipas njoftimit ushtari mund të ketë pësuar sulm nervor kur ka nisur të shtënat. Ushtari emri i të cilit nuk […] Kosova është shtet i pavarur dhe sovran, kjo duhet të jetë premisa e çdo dialogu dhe epilogu i çdo marrëveshje”. Në këtë reagim të Albin Kurtit, lidhur me agjenden e tij të sotme, përmendet edhe përpjekja për krijimin e qeverisë që sipas tij do të marrë drejtim javën e ardhshme, njofton Klan Kosova.

  Kadri Veseli: Paqe do të ketë me Serbinë ... - kosova.live

  Por ai në një intervistë në Info Magazine duke thënë se gjenocidi serb në Kosovë ekziston edhe në dokumente u shpreh i bindur se kjo gjë nuk duhet harruar kurrë, njofton Klan Kosova. “Duhet të ketë paqe. Nuk ka vend për pesimizëm sepse kjo vetëm se ka filluar dhe ka dy-tri vite. Kjo do të arrihet kjo inciativë nga Kosova. Sovran Doda është në Facebook. Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Sovran Doda dhe të tjerët që mund t'i njihni. Facebook fuqizon shkëmbimet mes njerëzve dhe bën botën të hapur e më të lidhur. Nga Getoar Mjeku/ 1. Kosova ka kushtetutë militante. Ky përfundim më del nga shkrimet e juristit të mirënjohur Gary Jacobsohn. Kushtetutat militante imponojnë rregulla që nuk përkojnë me pritshmëritë e shoqërisë, duke ngacmu kështu paharmoni kushtetuese. Në anën tjetër, ndodhen kushtetutat e urta (acquiescent constitutions), që i pranojnë vlerat shoqërore. Pas Luftës së ...

  Rama në OKB: E dashur Serbi, Kosova është e pavarur ...

  Rama u drejtua me fjalët: E dashur Serbi, Kosova e pavarur është një realitet i pamohueshëm. Më tej ai vazhdoi se është e rëndësishme që Kosova të jepet mundësia që të bëhet pjese e të gjitha organizatave rajonale dhe ndërkombëtare ku çdo vend sovran i botës ka të drejtë të bëhet pjesë. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, u ka bërë thirrje nga Prizreni gjithë intelektualëve, punëtorëve dhe të rinjve të Kosovës që t’i bashkohen PDK-së gjatë procesit të brendshëm zgjedhor, duke i garantuar se në Dekadën e Re, PDK do të jetë partia më e fuqishme e cila do ta zhvil

  A jemi veç shtet, apo edhe sovran e demokratik ...

  Sot, Kosova kremton dhjetëvjetorin e këtij akti madhor. Dhjetë vjet përpjekje paqësore për ta ndërtua një shtet ligjor e funksional, të qëndrueshëm e të integruar. Vendi ynë, anipse i pavarur, asnjëherë nuk arriti të materializoj atë që është thënë në aktin e shpalljes; sovran e demoktratik. الصفحة الرئيسية; أفلام ورسوم متحركة; السيارات والمركبات; موسيقى; مزارع وحيوانات; ألعاب رياضية

  Haradinaj: Kosova duhet ta ruaj tregun deri në njohje nga ...

  Po ashtu, kryeministri në detyrë Haradinaj, tha se duhet të jemi të sinqertë me aleatët tanë, me SHBA-në dhe BE-në, dhe t’i informojmë ata se Kosova si vend sovran ka një çështje të mbetur të hapur me Serbinë, që është njohja, dhe nëse Serbia është e gatshme për marrëdhënie bilaterale, atëherë ia kthejmë tregun. Egzon Ylli Krasniqi is on Facebook. Join Facebook to connect with Egzon Ylli Krasniqi and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and connected. Elvana Gjata ka gjetur 11-vjetorin të Pavarësisë së Kosovës për t’u rikthyer në skenë përsëri, e ky lajm duket që e ka gëzuar edhe kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn ngase, ajo është këngëtarja e tij e preferuar, trasnmeton Gazeta Metro. Pasi këndoi live, gjatë fjalimit të saj ndërmjet këngëve, Elvana...

  Ja ku mund t'a ndiçni meçin e Robin Haxhi Krasniqit ...

  Sonte nga ora 22 e 30 zhvillohetmeçi i boksierit Robin Haxhi Krasniqi kundër 3 herë kampionit të botës Arthur Abraham që zhvillohet në Erfurt të Gjermanisë. Adhuruesit e sportit do të mund ta ndjekin këtë meç LIVE në Klan Kosova të shtunën (sonte) nga ora 22 e 30 kurse do... “Sakrificën për Kosovën ta kam njohur”, Haradinaj letër Kurtit: Mos u tërhiq nga taksa, duhet të jemi bashkë deri në njohje reciproke

  Debllokada e vullnetit të sovranit - Periskopi

  Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase dy partitë, LVV dhe LDK, fituan vota të mjaftueshme për krijimin e një shumicë stabile për qeverisje, nuk doli ashtu, […] Kosova është shtet i pavarur dhe sovran, kjo duhet të jetë premisa e çdo dialogu dhe epilogu i çdo marrëveshje. Ne besojmë në fuqinë e Bashkimit Evropian për t’u bashkuar rreth qëllimeve të përbashkëta për të mirën e përbashkët. I pyetur nga Klan Kosova se si erdhi vendimi që fëmijët e Presidentit Rugova të mos jenë në listën e kandidatëve për deputetë, Osmani ka thënë se ky ka qenë një vendim i përbashkët. “Ky ka qenë një vendim i përbashkët dhe besoj që edhe vet familja Rugova tashmë ju ka njoftuar.

  Propozimi i Kurtit: Mbyllet AKP-ja – zëvendësohet me ...

  Albin Kurti, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër ka thënë se një nga vendimet e tij më të rëndësishme që do ta bënte si shef i Qeverisë janë ai për Fondin Sovran dhe Bankën Zhvillimore, njofton Klan Kosova. Kurti në “Fol Hapur” deklaroi poashtu se Kosova nuk ka nevojë për Agjencinë Kosovare të Privatizimit. Presidenti Thaçi ka thënë se Kosova dhe Serbia mund të jenë shembull në arritjen e paqes siç është shembulli France – Gjermani, transmeton Klan Kosova. “Sot isha vërtetë i fokusuar në arritjen e një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë. Dje kam dëgjuar se Vuçiq ka thënë se do ta mbrojë fuqishëm Serbinë.

  Gezuar 2016: Sovran Olluri - Fluturo moj flutur

  Gezuar 2016 Playlista: http://smarturl.it/Gezuar2016 Produced by: Vizioni&Libonia Video : Mproduction Tahiri ka deklaruar kështu në një lidhje telefonike në Info Magazine në Klan Kosova ku ka thënë se kryeministri i Shqipërisë, Rama ka obligime ndaj Kosovës. “Edi Rama mendoj ka obligime ndaj Kosovës, të punojë që t’i sjell njohje dhe ta përfaqësojë Kosovën aty ku ne nuk jemi prezent. Ne jemi sovran kemi institucionet tona”.

  Opinion - U ulën bashkë, po tani? - Tv Klan

  I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Shehi u shpreh se ishte i 11-ti në listë dhe po priste si do të përfundonin votimet në Tiranë. Ai thotë se preferon sistemin mazhoritar për zgjedhjet, për t’u përballur direkt me kundërshtarin politik. Kryetari i Partisë Deomkratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se çështja e demarkacionit duhet të kalojë pasi që është në interes të qytetarëve të Kosovës, njofton Klan Kosova. Sipas Veselit, shënjimi i kufirit të Kosovës si shtet i pavarur dhe sovran është në interesin më të madh te qytetarëve të Kosovës dhe ...

  Ata po vdesin nga paaftësia jonë… – Klan Kosova

  Mbi 50 mijë civilë, kryesisht gra, pleq dhe fëmijë kanë mbetur të mbërthyer në lagjet e brendshme të Halepit Lindor (Alepo siç njihet në anglisht), në darën e një prej betejave më të përgjakshme që nga lufta e dytë botërore, asaj për qytetin që mban të njëjtin emër. Pak orë më parë, një armëpushim […] Prishtinë, 27 tetor 2014 – Gazetari i televizionit “Klan Kosova”, Milot Hasimja, sot është sulmuar me thikë nga një person, i cili tashmë ndodhet në duart e policisë. Klan Kosova bën të ditur se sot, rreth orës 10:30, një person ka hyrë në zyrat e televizionit dhe ka sulmuar gazetarin, duke e goditur me thikë në kokë. Mbrëmjen e djeshme në emisionin 'Xing me Ermalin' e ftuar ka qenë këngëtarja shqiptare Ledina Çelo Ajo ka folur për jetën e saj larg Shqipërisë si artiste dhe si një nënë e dy fëmijëve. Ne puntaten e djeshme nuk ka munguar performanca e saj Ajo mbante të veshur një kostum me pantallona seri

  “Shtet me sovranitet” kërkojnë liderët opozitarë - 09.01 ...

  Video të ndryshme në gjuhen shqipe. Argëtohu me Seriala, Humor de Emisione tjera në gjuhen shqipe. Muzikë Argëtuese, Folklorike etj... Klan Kosova vs Dani - Super Sfida, Sez II, Ep 21, pjesa 4. Super Sfida Para 2 vitesh. 43:34. Emision Drejtesia ne Kosove Lidhja e Policise me Kontrabanden. Kallxo.com Para 2 muajve. 02:08. Pretendon se iu bë e padrejtë në konkursin për mësimdhënëse në Viti, thotë u pranua një pa përvojë ... ― LIVE. Shiko Live TV ...

  Veseli: E vërteta e popullit të Kosovës ... - kosova.live

  Kryetari i PDK-së dhe njëherit kryetari në detyrë i Kuvendit të Kosovës është intervistuar sot për tri orë resht nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Por, cila ishte ndjesia që një nga themeluesit e UÇK-së e pati gjatë këtij intervistimi? “Serbia do të përgjigjet për krimet që i ka kryer në Kosovë, pavarësisht … Me kthyer 180 shkallë, me kthyer mbrapsht qëndrimin, se kemi bashkëpunuar tash, por nuk bashkëpunojmë më është joserioze sepse i thuhet jo bashkëpunimit me drejtësinë ndërkombëtare”, ka thënë O’Connell, duke komentuar iniciativën e 22 dhjetorit për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, njofton Klan Kosova. “Në të njëjtën kohë, ne kemi theksuar shumë qartë se Kosova do të jetë kontributdhënëse e madhe e paqes dhe stabiliteti dhe e bashkëpunimit të iniciativave rajonale – me të gjitha vendet që e kanë njohur Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran”.  Blearta dhe Sovrani me Artistat profesional nga Ansambli Shota. Per gjdo Information per valltar ju lutem na kontaktoni ne Instagram. This video is unavailable. Watch Queue Queue. Watch Queue Queue Kryetari i PDK-së dhe njëherit kryetari në detyrë i Kuvendit të Kosovës është intervistuar sot për tri orë resht nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Por, cila ishte ndjesia që një nga themeluesit e UÇK-së e pati gjatë këtij intervistimi? “Serbia do të përgjigjet për krimet që i ka kryer në Kosovë, pavarësisht … Por ai në një intervistë në Info Magazine duke thënë se gjenocidi serb në Kosovë ekziston edhe në dokumente u shpreh i bindur se kjo gjë nuk duhet harruar kurrë, njofton Klan Kosova. “Duhet të ketë paqe. Nuk ka vend për pesimizëm sepse kjo vetëm se ka filluar dhe ka dy-tri vite. Kjo do të arrihet kjo inciativë nga Kosova. Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase dy partitë, LVV dhe LDK, fituan vota të mjaftueshme për krijimin e një shumicë stabile për qeverisje, nuk doli ashtu, […] Edm listen live. Tv Klan Opinion - Vjosa Osmani Opinion. Emisioni “Opinion” është zhvendosur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Kosovë, atje ku gazetari Blendi Fevziu realizoi një intervistë me kandidaten për Kryeministre të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani. Po ashtu, kryeministri në detyrë Haradinaj, tha se duhet të jemi të sinqertë me aleatët tanë, me SHBA-në dhe BE-në, dhe t’i informojmë ata se Kosova si vend sovran ka një çështje të mbetur të hapur me Serbinë, që është njohja, dhe nëse Serbia është e gatshme për marrëdhënie bilaterale, atëherë ia kthejmë tregun. When is it time for euthanasia in dogs. Mbi 50 mijë civilë, kryesisht gra, pleq dhe fëmijë kanë mbetur të mbërthyer në lagjet e brendshme të Halepit Lindor (Alepo siç njihet në anglisht), në darën e një prej betejave më të përgjakshme që nga lufta e dytë botërore, asaj për qytetin që mban të njëjtin emër. Pak orë më parë, një armëpushim […] “Kur e kam marr detyrën Kosova e kishte dorëzuar vendimmarrjen e vet tek të huajt, krejt temat kryesore tonat të këtij vendi për me vendos. Por, ishin parapa që me u vendos në tavolinë, dialog. Ne si shtet sovran i kishim çuar këto vendime në tavolinë te Mogherini, Vučić-i, në këtë rast edhe presidenti ynë. Video të ndryshme në gjuhen shqipe. Argëtohu me Seriala, Humor de Emisione tjera në gjuhen shqipe. Muzikë Argëtuese, Folklorike etj. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Shehi u shpreh se ishte i 11-ti në listë dhe po priste si do të përfundonin votimet në Tiranë. Ai thotë se preferon sistemin mazhoritar për zgjedhjet, për t’u përballur direkt me kundërshtarin politik. Live sandusky sentencing.

  605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635